Szukaj na tym blogu

wtorek, 25 listopada 2014

Blog o ogrodach

Dzisiaj chyba pierwszy post bez zdjęć...

Sprawdzając co robią jesienią inni ogrodowi blogerzy tacy jak ja natrafiłam na
Katalog blogów o ogrodach: http://blogiogrody.blogspot.com/ 
...a tam znalazłam linki do przeróżnych, ciekawych blogów związanych z naszym ukochanym tematem. Niektóre z blogów które znalazłam na liście znam i odwiedzam od dawna, inne były dla mnie całkowitą nowością. Poniżej subiektywna lista blogów - tych, które według mnie zasługują na największą uwagę (*kolejność na liście przypadkowa).

1. "The Garden", czyli blog Katarzyny i Andrew Bellinghamów (ale tych Państwa i tego bloga raczej przedstawiać nie muszę ;) ) - http://katarzynabellingham.blogspot.com/

2. "Różany Ogród" - http://aniads-rosegarden.blogspot.com/ - czyli wszystko o różach ( niezliczone informacje i piękne zdjęcia).

3. "Barwy Ogrodu" - http://barwyogrodu.blogspot.com/ - naturalnie, różnorodnie i ciekawie.

4. "Mój Ogród" - http://kattka.blogspot.com/ -, czyli podręczny katalog roślin z dużą ilością bylin.

5. "Hibner Studio" - http://hibnerstudio.blogspot.com/ - nowoczesne ogrody, architektura krajobrazu, landart, design i inne tematy warte uwagi.

6. "Foto Blog Drzewa Polski" - http://drzewapolski.blogspot.com/ - czyli wyczerpująca i ładnie sfotografowana encyklopedia drzew nie tylko rodzimych a wszystkich tych, które mogą rosnąć w Polsce.

7. "Stare Pompy Ręczne Do Wody" - http://pompy-studnie.blogspot.com/ - ,czyli Blog miłośnika pięknych elementów jakimi są stare pompy do wody.

8. "Blog w ogrodzie" - http://blogwogrodzie.pl/ - czyli blog pracowni Formio o ogrodach, architekturze, przestrzeni miejskiej i innych...


... Zapraszam do odkrywania...

Ale zanim jeszcze klikniecie w link i zagłębicie się w jakiś z poleconych przeze mnie blogów zobaczcie czy nie znajdziecie czegoś ciekawego u Nas. Czytajcie, oglądajcie i komentujcie...

Pozdrawiam


13 komentarzy:

 1. Chcę zauważyć, że ty tam również jesteś :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja inspiracji na swój ogród poszukałem na stronie http://polskiogrod.pl/index.php?m=realization gdzie skorzystałem z usług projektanta ogrodu. Jest to dobre wyjście gdy mamy dużą powierzchnię i nie mamy dobrego pomysłu jak ją wypełnić w krzewy czy drzewa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki, mimo upływu czasu część dalej aktualna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za długą listę, na pewno na każdy z tych blogów zajrzę

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się podobają takie Projekty ogrodów są nowoczesne z ciekawymi całorocznymi roślinami. Może i mnie uda się w przyszłym roku stworzyć taki mały ogródek obok domu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ogród to także porządne ogrodzenie. Tu może oferta od http://legi-polska.pl wam się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lista blogów o tematyce ogrodów na pewno mi się przyda. Tymczasem rok temu wybudowałem dom na przedmieściu Poznania i postanowiłem, że w tym roku założę ogród. Z racji tego, że moja wiedza ogrodnicza jest raczej uboga, postanowiłem zlecić to zadanie ekspertom z http://www.ogrodyodnowa.com/ . Pierwsze nasadzenia już zrobione. Nie mogę doczekać się efektów…

  OdpowiedzUsuń